wtorek, 14 lipca 2015

UROK LATYNOSKIEJ ZIMY


Przebywając wśród pięknych Latynosek, jestem pod wrażeniem ich niezwykłej urody, pełnej kontrastów kolorystycznych i nasyconych barw. Mają w sobie ujmujący, kobiecy wdzięk i ogromną, słoneczną radość. Uwielbiają bawić się w swoich stylizacjach intensywnymi kolorami i fantazyjnymi fasonami.
Naturalne piękno można podkreślić makijażem ale musi być on dopasowany do odpowiedniego typu urody. Dziś podam parę rad wizażowych dla pań o urokliwym typie urody „zima”:
  * Baza, podkład:
Konsystencja – wybieraj podkłady płynne lub kompakty, które umożliwiają zatuszowanie wszelkich defektów skóry.
Współczynnik krycia – używaj podkładów kryjących, które pomagają wygładzić fakturę skóry i dokładnie wyrównać koloryt. Twoja skóra powinna być alabastrowa.
Kolorystyka – twój podkład powinien mieć chłodną tonację kolorystyczną i zawierać domieszkę beżowego pigmentu. Wybieraj odcienie jasne, porcelanowe, które podkreślają bladość karnacji.
  * Pudry:
Do wykończenia makijażu powinnaś stosować puder sypki, który ma dobre właściwości matujące i lepiej utrwala makijaż. Do aplikacji pudru używaj puszka, dzięki któremu dokładnie zmatowisz twarz, nadmiar kosmetyku usuwaj przy pomocy pędzla. Twój typ kolorystyczny wyjątkowo korzystnie prezentuje się w makijażu matowym.
Współczynnik krycia – dla twojego typu kolorystycznego polecane są zarówno pudry transparentne(przeźroczyste) i translucentne (półprzeźroczyste) jak i kryjące. Ważne jest to, aby odcień pudru nie był ciemniejszy od koloru podkładu.
Kolorystyka – twój puder musi posiadać chłodną, szarawą tonację, możesz również stosować pudry matujące. Jasną, alabastrową karnację efektownie podkreślają jedynie odcienie chłodnych róży wpadających w fiolety:cyklamen, fuksja, wiśnia.
  * Róż:
Zamiast różu możesz zastosować puder w kulkach dla chłodnej karnacji. Nie stosuj odcieni brązów i beży. Chłodnych czerwieni w charakterze różu możesz używać jedynie w lecie, kiedy twoja skóra będzie opalona. Ważne jest to, abyś wybierała matowe róże, unikaj błyszczących odcieni, które z uwagi na swój połysk są mało wyraziste.
  * Cienie:
W przypadku twojego typu kolorystycznego najefektowniej zaprezentują się cienie matowe i półmatowe. Perły możesz stosować jedynie w przypadku cieni rozświetlających o barwach „zimowych pasteli”.
Cienie bazowe: jasny błękit, jasna szarość, blady róż, blady fiolet (bez), porcelanowy, cielisty beż, różany beż
Cienie konturujące: brąz kakaowy, brąz wiśniowy, szaro-fioletowy, grafitowy, błękit kobaltowy, granat, chłodna zieleń, zieleń stalowa, ciemna purpura
Akcent: błękit szafirowy, kolor liliowy, srebro, fuksja, cyklamen, wiśnia
  * Kredki, tusze:
Oko obrysowane kredką lub eyelinerem w twoim wypadku prezentuje się bardzo korzystnie. Najlepszym kolorem kredki jest oczywiście czysta czerń. Równie dobre są kredki w mocnych barwach granatu, ciemnej, grafitowej szarości, nasyconej zieleni. Bardzo ładnie zaprezentuje się biała kredka, którą możesz stosować na wewnętrznej stronie powieki dolnej. Wybieraj odcienie jasne w kolorach czystych i intensywnych.
Zarówno do makijażu dziennego jak i wieczorowego możesz stosować czarne tusze.
Eksperymentuj również z kolorowymi, ale w odcieniach: turkusa, granatu i ciemnej zieleni. Po zastosowaniu kolorowej maskary nie zapominaj o tym, aby zaakcentować końcówki rzęs tuszem czarnym.
  * Konturówki, pomadki:
Zawsze stosuj konturówki w kolorze identycznym co pomadka. Nigdy nie używaj konturówek ciemniejszych od pomadki. W twoim przypadku najefektowniej zaprezentują się tradycyjne pomadki nawilżające o wysokim współczynniku krycia. Możesz stosować zarówno kosmetyki z zawartością perły, jak i pomadki z połyskiem winylowym (efekt mokrych ust). 
Kolorystyka: 
W przypadku twojego typu kolorystycznego najefektowniej zaprezentują się pomadki w intensywnych odcieniach czerwieni, róży i fioletów. Zawsze muszą to być odcienie chłodne z niebieskawym pigmentem: czerwień wiśniowa, czerwone wino, ostry róż i fuksja, kolor wiśniowy, średnie i ciemne odcienie fioletów.






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz