poniedziałek, 23 stycznia 2017

POZNAJCIE MODELKI W KREACJACH ADRIANNY OSTROWSKIEJ

 

Przedstawiam wspaniałe osobowości, które zgodziły się wcielić w rolę modelek, z okazji pokazu kostiumów projektu Adrianny Ostrowskiej.
Na scenie pierwsza pojawiła się Pani Zastępca Prezydenta miasta Zielonej Góry Wioleta Haręźlak, która co roku wspiera aukcje WOŚP zgłaszając na licytację swą osobę do wykonania oryginalnych prac. Myła już okna, paliła w piecu, czyściła kominy. Tym razem wystawiła na aukcji suknię, którą prezentowała podczas pokazu.





Pani Prezydent z gracją prezentowała suknię o nazwie Black Veil - klasyka połączona z minionymi epokami, zdobiona piórami strusia. Fason odcinany w pasie, pięknie podkreśla talię a rozkloszowany dół idealnie pasuje figurze typu A.
Następnie wyszła Joanna Majda - studentka Uniwersytetu Zielonogórskiego. Uwielbia podróże. Interesuje się fotografią i modelingiem, wiec lubi być po obu stronach obiektywu.





Suknia Joanny to Desima z najnowszej kolekcji. Usłana kwiatami w pastelowej barwie. Nimfatyczna, zwiewna, delikatna, powabna - oto cechy tej królewskiej szaty. Gorset, amerykański dekolt / wiązanie za szyję/, rozkloszowany dół to fason dla figury X i A / równe lub węższe ramiona w stosunku do bioder/.
Kolejna dama to Joanna Busse - kosmetyczka, wizażystka. Prowadzi własny salon piękności. Jej pasja to kosmetologia, sport i zdrowy styl życia.




Atumn Queen to nazwa jej sukni. Wytworna królowa jesieni. Tajemnicza kreacja, z jednej strony przypomina krojem mundur, z drugiej jest delikatna, pełna kwiatów i blasku. Długi tren wprowadza w krainę mroku. Podkreśla waleczny charakter kobiety a jednocześnie ukazuje jej wrażliwą, delikatną stronę. Świetnie ubierze szczupłą, wysoką sylwetkę.
Agnieszka Kujawa - Bartosik ukończyła Wyższa Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Jej ulubioną techniką malarską jest akwarela - pasjonuje ją jej niepowtarzalność, nieprzewidywalność i ulotność.




Suknia w kolorze szarym - Grey Leydy przypadła Agnieszce do gustu. w komplecie z fantazyjnym czepcem tworzy niezwykłą kreację. Delikatna koronka, zwiewne falbany dodają lekkości długiej sukni z trenem. Fason odcięty w pasie, rękaw 3/4 i dekolt w literę V wyrównuję proporcje figury T i Y /szersze ramiona od bioder/.
Lilianna Lazarska to niezwykle barwna postać - ukończyła studia PWSSP w Poznaniu. Pracując w reklamie miała długą przerwę w twórczości warsztatowej. Jednak z tęsknoty za malarstwem powróciła  artystka do pędzla i świata obrazów.




Laydi Noir - zimowa bogini pięknie się prezentuję na artystce. Wielowarstwowa, ogromna suknia tiulowa z piękną, koronkową górą, ukazuje zjawiskowość naszej modelki. Srebrny diadem na głowie dodaje uroku.
Dostojnym krokiem weszla na scenę Natalia Gierasimczuk - Ponichter, architekt wnętrz. Tworzy przestrzenie w stylu nowoczesnym z zachowaniem elementów tradycyjnych.




Suknia Natalii to Porcelain Doll - ludwikowska lalka. Bogato zdobiona kwiatami, na metalowej halce. Połączenie obfitej ilości kwiatów z falbanami nawiązuje do epoki francuskiego baroku. W takiej kreacji na bal może wybrać się dama z figurą w kształcie litery A - wąskie ramiona, szerszy dół i I - szczupła sylwetka, ramiona i biodra tej samej szerokości.
Anna Szymaniuk najmłodsza uczestniczka pokazu jest licealistką klasy o profilu sportowym. Ma dwie pasje - sport i muzykę. W tej pierwszej oddaje się królowej sportu lekkoatletyce. W drugiej muzycznie realizuje się śpiewając w zespołach młodzieżowych.




Ani przydzieliłam suknię Red Lady - kojarzącą się z gorącym klimatem tanga argentyńskiego.
Tajemniczo fruwająca z falbanami i długim trenem kojarzy się z mrocznymi ulicami Buenos Aires gdzie tańczono tango.
Zupełnie inną stylizację miała na sobie Hania Kaczmarek - studentka Uniwersytetu Zielonogórskiego. Posiada dyplom zawodowego muzyka. Lubi eksperymentować w obszarze sztuki, nie tylko muzyki.




Nimficzna suknia ślubna Laluna, świetnie wpasowuje się w charakter i typ urody Hani. Lekka, powiewna, bogato zdobiona haftami z odkrytymi plecami, pięknie podkreśla smukłą sylwetkę modelki. 
Wiktoria Jurkowska - studentka technik dentystycznych, na co dzień praktyk w klinice implantologicznej. W ciasnym grafiku swoich zajęć, w ramach relaksu chętnie ucieka do świata modelingu.



Suknia Wiktorii - End Of Sumer, kolorem nawiązuje do złotych kłosów i żniw upalnego lata. Jej zwiewność, lekkość kojarzy się z babim latem. Kreacja świetnie podkreśla kobiece kształty i  tuszuje niedoskonałości figury.
Pokaz zamyka Katarzyna Szurkowska - absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Zielonogórskim. Uprawia malarstwo, rysunek i projektowanie przestrzenne. Maluje co czuje, co nasuwa jej wyobraźnia.




Artystka wybrała przepiękną, bajkową suknie o nazwie Margarita. Jest to pierwsza suknia projektantki, ma do niej duży sentyment. Była najbardziej praco i czasochłonna. Jest to wielka, rozbudowana w kroju suknia w stylu barocco - "perła o nieregularnym kształcie", celne określenie tej sukni.
Prowadzącą pokaz była Katarzyna Borek - redaktor "Gazety Lubuskiej". Zawodowo zajmuje się szeroko pojętym poradnictwem. Jest otwarta na ludzi i ciekawa wydarzeń. Interesuje się sportami ekstremalnymi i aranżacją wnętrz.




Bogini słońca - Goddess-of-the-Sun - tak nazwała tę suknię projektantka. Kasia była nią oczarowana od pierwszego wejrzenia. Nie zważając na reguły stylizacyjne - kolor, fason, ilość ozdób i dodatków w stosunku do figury - postanowiła w niej wystąpić. Jej urok osobisty, dystans do siebie i dobry humor,  świetnie się wpasowały w tę stylizację.
Na koniec prezentacji podziękowania wszystkim osobom, które pomagały w organizacji imprezy, złożyła Pani dr Iwona Gierasimczuk - historyk sztuki, kurator w Galerii sztuki PRO ARTE, wykładowca PWSZ w Sulechowie, jako Wojewódzki Konserwator Zabytków nadała nowe życie  wielu cennym zabytkom.


Reportaż fotograficzny z pokazu przygotowała Maria Dolczewska - pedagog na co dzień, pasjonatka wędrówek i wycieczek rowerowych. Prowadzi bloga "Moja przestrzeń ". Dzieli się tam swoim widzeniem świata i pięknymi fotografiami z licznych wypraw.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz